Otázky a odpovědi

Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, pošlete nám email na hello@femvie.com – pamatujte, že tu jsme pro vás a uděláme, co je v našich silách, abychom vám pomohly!

Otázky a odpovědi

Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, pošlete nám email na hello@femvie.com – pamatujte, že tu jsme pro vás a uděláme, co je v našich silách, abychom vám pomohly!

Objednávky

Co když potřebuji změnit nebo zrušit svoji objednávku?

Pokud chcete objednávku změnit nebo zrušit, kontaktujte nás co nejdříve na adrese hello@femvie.com. Uděláme, co bude v našich silách, abychom vaši žádost zpracovaly. Při zrušení objednávky může trvat 5 až 10 dní, než se částka opět připíše na váš účet.

Jak můžu objednávku zaplatit?

Zaplatit můžete buď platební kartou nebo převodem na účet. Platby převodem na účet jsou možné pouze v případě jednorázových nákupů, nikoliv předplatného.

Jak obdržím svoji fakturu?

Šetříme lesy, proto fakturu netiskneme a zašleme vám ji e-mailem.

Doručení

Co když potřebuji změnit svou dodací adresu?

Kontaktujte nás co nejdříve na adrese hello@femvie.com nebo telefonicky na 776 293 757.

Kolik stojí doručení?

Více o cenách doručení najdete zde.

Je možný osobní odběr?

Možnost osobního odběru neposkytujeme

Kdy mi pošlete objednávku?

Objednávky odesíláme během 1-3 pracovních dnů.

Moje objednávka přišla poničená. Co mám dělat?

I když to nebývá zvykem, může se balíček cestou k vám poškodit. Prosím, zkontrolujte si proto vždy vaši objednávku hned při převzetí. Je zničená? Pošlete nám fotku spolu s číslem objednávky na hello@femvie.com do 48 hodin od převzetí a my vám zašleme novou.

Ostatní

Co když chci poslat balíček jako dárek?

Žádný problém. Fakturu dostanete vy a obdarované doručíme balíček. Můžeme přidat i ručně psaný vzkaz podle vašeho přání - instrukce nám můžete zanechat v Košíku, v poli "Poznámka k nákupu".

Předplatné

Jak často dostanu bavlněný pytlík k předplatnému?

Bavlněný pytlík je dárek k první objednávce předplatného. Pokud zatoužíte po dalším, můžete si jej koupit na našem webu.

Jak mohu změnit datum doručení balíčku předplatného?

V sekci Můj účet klikněte na „Spravovat předplatné“ pod sekcí „Podrobnosti účtu”. Zde si upravíte datum dodání.

Jak si mohu upravit obsah dalšího balíčku? Mohu jednorázově přihodit další produkty?

V sekci Můj účet klikněte na „Spravovat předplatné“ pod sekcí „Podrobnosti účtu”. Zde si upravíte obsah balíčku – druhy produktů i jejich množství. 

Pokud chcete do balíčku přidat další produkt pouze jednou a ne i pro další balíčky, jednoduše vyberete možnost jednorázového přidání.

Pokud si zaplatím předplatné, bude mi balíček chodit automaticky každé 3 měsíce?

Ano, o nic se už nemusíte starat. A pokud se vaše potřeby změní, jednoduše upravíte obsah balíčku (například změníte velikost tamponů, přidáte čaje, upravíte poměr tamponů atd).

Jak se platí za předplatné?

Při prvním objednání balíčku zadáte číslo karty a následující předplatné se už zaplatí automaticky opět za 3 měsíce. K platbě používáme zabezpečení, které využívají i banky. K vašim údajům o kartě nemáme přístup, vše probíhá přes bezpečnou platební bránu Stripe.

Mohu přeskočit objednávku?

Ano. V sekci Můj účet klikněte na „Spravovat předplatné“ pod sekcí „Podrobnosti účtu”. Zde můžete přeskočit příští objednávku a předplatné se tak automaticky obnoví až za 3 měsíce od této přeskočené objednávky.

Jak mohu zrušit předplatné?

V sekci Můj účet klikněte na „Spravovat předplatné“ pod sekcí „Podrobnosti účtu” a předplatné bezplatně zrušíte. Je ale nutné to udělat nejpozději den před odesláním dalšího balíčku. Na odesílání balíčku upozorňujeme dva dny dopředu e-mailem a datum odesílání naleznete i v sekci Můj účet ve správě předplatného.

Pokud chcete zrušit celý účet, napište nám na hello@femvie.com a my účet deaktivujeme a odstraníme všechna vaše data z našeho systému.

Tampony

V čem je certifikovaná bio bavlna lepší?

Výrobci intimních hygienických potřeb nemusí uvádět jejich přesné složení, jako je tomu u potravin a kosmetiky. Proto je důležitá maximální obezřetnost při výběru tamponů a vložek.

Záruka nejvyšší kvality použité bavlny je certifikace GOTS. Ta potvrzuje, že bavlna se pěstuje bez chemikálií či škodlivých látek a za etických podmínek. U produktů, které nemají tuto certifikaci, není jistota, že jsou kvalitní a nezpůsobí alergické reakce či zdravotní problémy.

Jakou velikost tamponu si mám vybrat?

Tampony Femvie nabízíme ve dvou velikostech: Regular a Super. 

Pokud máte krvácení lehké či střední, používejte tampony Regular. Pro silnější krvácení zvolte velikost Super. Vyzkoušejte nejprve velikost Regular a pokud budete měnit tampon častěji než každé čtyři hodiny, používejte Super. Nikdy automaticky nesahejte po největší velikosti, přizpůsobte velikost potřebám těla.

Vyberte si velikost podle toho, jak často měníte tampon: 

1× za dvě hodiny = Super (udrží 9-12 gramů krve)

1× za čtyři hodiny = Regular (udrží 6-9 gramů krve)

Tampon měňte přibližně jednou za 4 až 8 hodin. Krev na tamponové šňůře naznačuje, že je tampon nasycený krví, proto jej co nejdříve vyměňte.

Jak mám tampon používat, aby neprotekl?

Tampony měňte dostatečně často (přibližně jednou za 4-8 hodin), ať snížíte riziko vzniku syndromu toxického šoku. Pokud máte pocit, že tampon protéká, máte velice silnou menstruaci a tampon co nejdříve vyměňte.

Vždy volte správnou velikost tamponů – menší na běžnou a slabou menstruaci a větší na silnou. Tampony z BIO bavlny vždy šetrně přilnou ke sliznici, ale díky svému čistému složení do ní nevpravují škodlivé látky a neomezují její funkci. 

Jak často se má tampon měnit? 

Záleží na intenzitě krvácení. Při silnějším jej měňte přibližně jednou za 3-6 hodin. Pokud máte menstruaci slabou, zavádějte nový tampon každé 4-8 hodin.

To, zda je už čas výměny, zjistíte i tak, že jemně zatáhnete za šňůrku. Pokud se tampon pohne, vyjměte ho. Dalším jasným signálem pro vyjmutí je krev na šňůrce.

Mohu u BIO tamponů dostat syndrom toxického šoku (TSS)?

Jak se od většiny gynekologů i porodních asistentek dozvíte, je lepší používat při menstruaci výrobky z čisté přírodní bavlny. Ani 100% BIO bavlněné tampony ale nezaručí neprosté vyloučení TSS.

Vyměňujte je pravidelně a používejte tampony takové savosti, kterou právě potřebujete – i tím svému tělu pomůžete.

Syndrom toxického šoku je velmi vzácné, ale závažné onemocnění, které se může objevit u mužů, žen i dětí. Přibližně polovina všech případů TSS připadá na menstruující ženy a dívky. TSS byl popisován v souvislosti s používáním tamponů, ale může se vyskytnout v průběhu menstruace i v případech, kdy tampony používány nebyly. TSS způsobují bakteriální toxiny organismů, které se v lidském těle běžně vyskytují.

Jak si zavést tampon?

Tampon vždy zavádějte po umytí rukou. Pohodlně si přidřepněte nebo přizvedněte jednu nohu a snažte se uvolnit. Ukazováčkem zaveďte konec bez šňůrky co nejhlouběji do pochvy. Nebojte se, že tampon zavedete příliš hluboko, otvor dělohy je malý a tampon jím neprojde. Pokud tampon necítíte, je zaveden správně. Konec šňůrky na vyjmutí tamponu zůstává venku.

Je nutné měnit tampon pokaždé, když jdu na toaletu?

Ne, jen intenzita vašeho menstruačního krvácení určuje, jak často je potřeba tampon měnit. Pochva, močová trubice i střeva jsou oddělené orgány s vlastním otvorem.

Lze tampon zavést příliš hluboko?

Otvor dělohy je příliš malý na to, aby jím mohl projít tampon. Díky dostatečně dlouhé šňůrce se ani nemůže ve vašem těle „ztratit“.