Femvie je nová česká značka starající se o všechny aspekty ženského cyklu. Naším cílem je zpříjemnit ženám období menstruace tak, aby bylo pohodlné jako každé jiné. 

Myšlenka založit Femvie vznikla na základě našich osobních příběhů, stavu našeho zdraví a nedostatku transparentnosti o obsahu látek v běžných menstruačních potřebách. I my jsme si prožily své, ať už boj s hormonální nerovnováhou, silné příznaky PMS, bolesti a křeče v podbřišku či alergické reakce na intimní hygienické produkty. ⁠

Jelikož víme, že nejsme jediné, které hledají odpovědi na otázky spojené se svým ženstvím a věříme, že jakékoliv menstruační potíže je potřeba řešit komplexně, rozhodly jsme se založit značku, která se zcela specializuje na celostní přístup k menstruačnímu cyklu.⁠

Chceme, aby každá žena měla možnost vybrat si produkty pečující o její cyklus bez zbytečných chemikálií a plastů. Produkty, které jsou šetrné ke zdraví i k přírodě.“

Oblast péče o ženy a jejich zdraví jsme zvolily, protože stejně jako je každá žena něčím odlišná a výjimečná, má i jejich cyklus mnoho podob a s tím spojené odlišné potřeby a preference. Chceme, aby každá žena měla možnost vybrat si produkty pečující o její cyklus bez zbytečných chemikálií a plastu. Produkty, které jsou šetrné ke zdraví i k přírodě.

Co děláme?

  • Zjednodušujeme způsob nákupu menstruačních potřeb formou předplatného. Nepovažujeme menstruaci za obtíž, nýbrž za důležitou součást našeho ženského zdraví, a tak k ní i přistupujeme. Věříme, že menstruační potřeby by měly být kvalitní a jednoduše dostupné všem ženám.
  • Vyvíjíme přírodní produkty starající se o všechny aspekty ženského cyklu. Momentálně se zaměřujeme na problematiku hormonální nerovnováhy a hledáme přírodní řešení na premenstruační syndrom.
  • Spolupracujeme s experty z oboru a přinášíme věrohodné informace z oblasti ženství.

Snažíme se ženám naslouchat a postupně bychom rády sortiment rozšířily o další řadu produktů s cílem nabídnout vhodný produkt pro každou ženu a její specifické potřeby během cyklu.

Upřímná, transparentní a ohleduplná. Taková je Femvie – novodobá péče o váš cyklus.

Hodnoty, které uznáváme a které budeme šířit pomocí našich produktů a naší platformy:

Ženy na prvním místě
Zvládnout své dny v dnešním světě plném vysokých nároků a požadavků na výkon, aniž bychom na sobě daly cokoliv znát, je výzva. Kvalitní péče a spolehlivé produkty jsou v takových dnech to nejdůležitější. Femvie je tu od toho, abyste mohly prožívat své dny bez zbytečných starostí. Budeme naslouchat vašim potřebám a postupně rozšiřovat naši nabídku tak, aby si každá z vás mohla vybrat kvalitní a šetrné produkty šité na míru. Pokud máte cokoliv na srdci, napište nám. Ženy jsou u nás vždy na prvním místě. 

Ohleduplnost k vašemu zdraví
Denně přicházíme do styku s desítkami chemických látek, a to především v produktech péče o tělo. Vyznat se v tomto chemickém koktejlu a vybrat si pro sebe jen to dobré je téměř nemožné. Zdraví je ale to nejcennější, co máme. Proto vám přinášíme přírodní produkty bez nepotřebných bělících látek na bázi chlóru a bez reziduí škodlivých pesticidů – vše je 100% bio. 

Transparentnost a upřímnost 
Věříme, že nejsilnější vztahy jsou založeny na důvěře a myslíme si, že upřímnost je prvním krokem k úspěchu. Proto slibujeme, že vám vždy řekneme, jak se věci mají, z čeho a kde jsou naše produkty vyrobeny a jakým výrobním procesem procházejí. Pokožka je největším orgánem našeho těla a díky tomu, že je porézní, absorbuje vše, co na ni přiložíme. Je pro nás proto důležité být naprosto transparentní a vždy zveřejnovat seznam přísad ve všech našich produktech.

Udržitelnost
Prvním krokem k udržitelnosti v oblasti ženských hygienických produktů je výběr bavlny z kontrolovaného zemědělství a volba obnovitelných materiálů používaných napříč celým dodavatelským procesem. Proto zajišťujeme, aby naše produkty pocházely z kontrolovaného zemědělství a byly baleny v biologicky rozložitelných, případně vratných skleněných obalech. Při výběru dodavatelů je pak pro nás také důležitým faktorem vzdálenost transportu produktu od výrobce k vám. Proto spolupracujeme především s lokálními dodavateli na evropské úrovni, abychom co nejvíce eliminovaly produkci CO2.

 

S láskou,