Femspace

Blog o všech aspektech ženského cyklu. Nejnovější vědecké poznatky, inspirace a rozhovory s odborníky napříč obory.

Jak funguje hormonální antikoncepce?

Na trhu najdeš nespočet způsobů, jak se efektivně chránit před početím, a hormonální antikoncepce je jednou z nejoblíbenějších metod. Ale jakým způsobem vlastně zabraňuje těhotenství a jak ovlivňuje tvůj menstruační cyklus? Přečti si, jak tato metoda funguje a co můžeš očekávat. 

Přečíst

10 věcí, které bych si přála vědět před první menstruací

Pamatuješ si ještě na svou první menstruaci? Možná i ty patříš mezi ženy, pro které to nebyl úplně ten nejpříjemnější životní zážitek. Tolik otázek, na které získáš odpovědi až v průběhu let a zkušeností. Společně s našimi sledujícími na instagramu jsme proto daly dohromady 10 věcí, které bychom si přály vědět ještě předtím, než přišla první menstruace. 

Přečíst

Symptotermální metoda: přirozené plánování početí

Sledování a zaznamenávání menstruačního cyklu je pro ženu mnohem víc než jen předpověď následující menstruace, ale také zdroj cenných informací o těle, zdraví a plodnosti ženy. Zjisti v článku, jak poznat svůj cyklus pomocí symptotermální metody, a jak tyto informace využít pro přirozené plánování početí.

Přečíst

Co je to poševní sekret a jak se mění během cyklu?

Poševní sekret může někdy ženu překvapit, ať už svojí přítomností, množstvím nebo třeba texturou a barvou. Jeho přítomnost je však stejně přirozená, jako třeba sliny. Pravidelné zaznamenávání sekretu ti může předat užitečné informace o tvém těle, menstruačním cyklu či plodném období. Zjisti v článku, co je vlastně poševní sekret.

Přečíst