Premenstruální syndrom (PMS)

Premenstruální syndrom (PMS)


PMS je soubor fyzických a psychických, převážně nepříjemných příznaků, které se objeví 1 až 2 týdny před začátkem menstruace. PMS postihuje 80% menstruujících žen, ale u každé se objevují jiné symptomy v jiné intenzitě. Péči o PMS najdete zde.

Jaké jsou příznaky PMS?

  • náhlé změny nálady, úzkosti, pláč, sebelítost
  • akné a kožní problémy
  • bolesti zad, hlavy a v podbřišku
  • zácpa, průjem, nadýmání, trávící potíže
  • nepozornost, zmatenost, poruchy orientace a soustředěnosti
  • únava a vyčerpání
  • snížené libido a nezájem o sex, nebo naopak silná chtíč

Tyto příznaky však nemusí znamenat, že se jedná o PMS. Příznaky se mohou podobat jiným stavům, a také mohou se vzájemně překrývat. Odhalit příčinu příznaků můžete zjistit komplexní analýzou vašeho zdraví, a právě proto jsme pro vás připravili možnost individuálních konzultací s odborníky na ženské zdraví. 

Vyzkoušejte individuální online konzultace s odborníky na ženské zdraví 

Individuální konzultace s našimi Femvie odborníky může být skvělý způsob, jak odhalit příčiny vašich potíží a konečně dosáhnout optimálního zdraví.

Přestože lékaři odvádějí nenahraditelnou práci, kvůli plným kapacitám mají na každého pacienta pouze omezenou dobu. Ve vyhrazeném čase se nemusí dostat ke všem potřebným otázkám na stravu, psychické rozpoložení nebo životní styl. 

V rámci Femvie online konzultace probíráme vše dopodrobna, proto také každá z nich trvá cca. 90 min.+ a v některých chvílích budete mít pocit, že mluvíte pouze vy. V ordinaci není prostor na to, aby s vámi lékař prošel všechny aspekty životního stylu a doporučil vám, na co se vy osobně máte zaměřit. Naši Femvie odborníci na to však prostor mají. Po konzultaci nedostanete pouze obecné rady jako přes kopírák, ale sepsané individuální doporučení, které bude v souladu s vaším aktuálním životem. 

Nezapomeňte, že nejste na to samy, Femvie odborníci jsou tu pro vás, abych vás podpořili a pomohli porozumět vašemu zdraví a co je potřeba změnit. 

PCOS konzultace

 

Produkty v tomto článku